Graduation ceremony 3

A red and blue banner with the words Your Ceremony written in white font

 

Celebration of Degrees

11 December 2023 at 2pm

 

Mace Party

Professor Hai-Sui Yu
Interim Vice-Chancellor and President 

Ms Catherine Cho
For Secretary

Opening Address

The Interim Vice-Chancellor and President will declare the Congregation open

Celebration of Degrees

DEGREE OF DOCTOR OF PHILOSOPHY

To be presented by Associate Professor Scott Palmer 

In the School of Performance and Cultural Industries 
Yaxin Luo
Benjamin Nicholas Skinner

DEGREE OF MASTER OF ARTS

To be presented by Associate Professor Scott Palmer 

Applied Theatre and Intervention
Ella Niamh Franklin
Rebecca Laney Freund
Rashida Muwanika Namulondo

Audiences, Engagement, Participation
Hazel Paris Curtis
Jing Fang
Max Lewis Ragan

Culture, Creativity and Entrepreneurship
Ruize Chen
Yaqing Chen
Yaxin Chen
Ran Cheng
Qilin Deng
Bohan Dong
Moyi Hao
Xinyi Huang
Yujia Huang
Shijiao Kou
Jiaoyang Lan
Jiawei Li
Mingyang Li
Xiaowen Li
Yi Li
Yutong Li
Jiayi Liang
Chih-Chun Lin
Yuguo Lin
Yijia Liu
Zifei Liu
Yongqing Ma
Seonwoo Park
Jiawei Peng
Yanlin Qu
Becky Jane Salt
Yumeng Song
Qinyi Sun
Dinglan Tang
Xuejing Tang
Jieming Wan
Mengyu Wang
Jinyu Wei
Shuxin Wei
Shanshan Xia
Xiwen Xu
Keru Yan
Ruizhi Yang
Xueru Yang
Zixi Ye
Jingzhe Zeng
Jinxuan Zhang
Xinhui Zhang
Zhenbo Zhang
Jiayi Zhao
Junyi Zhao
Yuanzi Zhao
Hanwen Zheng
Yuxin Zhou

Global Performance and Cultural Industries
Yam Tsz Chan
Lingxi Dai
Jiamin Huang
Jing Huang
Bo Li
Chengsu Pei
Reece Poul Simpson
Jiabin Sun
Jie Wu
Siting Zhang

Performance Design
Preethika Paulini Jones
Shengyao Lei
Amelia Faye Lloyd
Georgia Ann Moody
Varna Raghunath
Ziwen Song
Zhicheng Tao
Chenyi Wang
Anqi Zhu

Writing for Performance and Digital Media
Precious Oluwatimilehin Adeyemi
Uma Anil Kumar
Eliza Rowan Dunnnakey Brooks
Michelle Corns
Aaron Robert Davidson
Amy Grace
Aimee Angela Mckay
Eden Paddy Vaughan
Aileen Elizabeth Wilson

DEGREE OF MASTER OF SCIENCE

To be presented by Dr Margaret Korosec  

Artificial Intelligence
Soumik Basu
Deniz Bilsel
Kemal Sinan Bilsel
Abhishek Gurumadhva
Gabriele Iuculano
Uttam Paul
Salvatore Raieli
Alan Patrick Ramirez Gilliland

Engineering Management
Wassim Abdul Nabi
Ebrahim Almannaee
Hamood Salim Hamood Alshidhani
Mohammed Asiri
Diana del Rosario Avila Rivera
Andrew Ian Boulton
John Richard Collinson
Andrew Corkish
Al-Shaimaa Adel Ghonemy
Henry Oziegbe Iriogbe
Lewis Alexander Jones
Terance Ernest Jones
Leo James Judge
Melania Maria Kulczycka
Andrew Phillip Macnaughton-Jones
Raymond Malcolm Merrin
Cuthbert Munanga
Amine Elias Salame
Liam James Young

POSTGRADUATE DIPLOMA

To be presented by Dr Margaret Korosec  

Engineering Management
Sham Antakieh

POSTGRADUATE CERTIFICATE

To be presented by Associate Professor Scott Palmer 

Arts Fundraising and Philanthropy
Lindsey Rose Alvis
Kerry Jane Andrews
Anthony Arthur Baker
Danielle Elizabeth Fearnley
Katherine Anne Harding
Janice Patricia Ryan
Abigail Sarah Walton
Jo Warmington

To be presented by Dr Margaret Korosec  

International Fashion Marketing and Design Management
Joshua Kresten Madsen-Jensen

DEGREE OF BACHELOR OF ARTS

To be presented by Ms Helen Bowman 

Child and Family Studies
Lornette Denise Mutteto

Learning and Teaching
Sara Ria Burgess
Angela Farrow-Deighton

Learning and Teaching (Special Educational Needs and Disability)
Elizabeth Rose Harney
Razwana Sajid
Analise Lesley Spurr

Professional Studies
Madiyha Begum
Aissatou Balde Diallo
Sophie Louise Gibbons

DEGREE OF BACHELOR OF SCIENCE

To be presented by Ms Helen Bowman 

Business Management and Leadership
Izabela Sikora

FOUNDATION DEGREE

To be presented by Ms Helen Bowman 

Child and Family Studies
Heather Jane Lloyd

Nursing Associate (Apprenticeship)
Kirstie Rebekah Mitchell

Long Service Awards

Ms Catherine Cho, For Secretary will present to the Interim Vice-Chancellor the following members of staff who have qualified for Long Service Awards

40 Years Service 

Gillian Charlesworth
Facilities Directorate

Ian Hardy
Faculty of Environment

25 Years Service 

Alison Brine
Central Admin & Support Services

Anne-Marie Bromley
Corporate Services

Michael Brookes
Faculty of Medicine & Health

Janet Chapman
Facilities Directorate

John Dales
Corporate Services

Stephanie Day
Faculty Engineering & Physical Sciences

Angela Dean
Facilities Directorate

Michelle Dickson
Faculty of Business

John Granahan
Corporate Services

Stephen Hunter
Facilities Directorate

Linda Marwick
Facilities Directorate

Harinder Matharu
Facilities Directorate

Catherine McAndrew
Corporate Services

Lee McHugh
Facilities Directorate

Michelle Nolan
Corporate Services

Ravinder Panesar
Facilities Directorate

Stephen Parkin
Corporate Services

Jennifer Price
Facilities Directorate

Nicola Salmon
Corporate Services

Alexander Santos
Facilities Directorate

Valerie Sargeant
Faculty of Biological Sciences

David Smith
Corporate Services

Sandra Stoner
Corporate Services

David Sutton
Facilities Directorate

Susan Tattersall
Facilities Directorate

Alison Tindall
Corporate Services

Jack Young
Facilities Directorate

Hamidah Zainal
Facilities Directorate

Recession

The Interim Vice-Chancellor and President will declare the Congregation closed.

 

Notes about this programme

The names and order detailed in the programme were correct at time of publication. Any late changes may not be reflected.
The programme information on this page will be available for a limited time after the graduation ceremony. We recommend you save the page if you would like to keep a copy of it.